Hakkımızda

Part Reaktör – Benalab, 2017 yılında kurulmuş olup araştırma geliştirme faaliyetleri için çeşitli reaksiyon sistemlerinin ve cihazlarının tasarımlarını / üretimlerini yapmaktayız.

Müşterilerimiz talepleri üzerine Türkiyede bulunmayan ve yurt dışından getirilmesi gereken sistemleri Türkiyede tasarlamaktayız.

Sirketimizde ön çalışmalar üçin projelerin örnek numunelerini farklı  işlemlere ve koşullara sokmaktayız.

Bu kapsamda verilen hizmetler;

  • Talebe özel reaksiyon sistem tasarımları ve uygulamaları
  • Mevcut laboratuvar ve analiz cihazlarına farklı özellikler kazandırma
  • Mevcut cihazların veya reaksiyon sistemlerinin bakımı/onarımı
  • Yedek parçası olmayan veya kolay bulunamayan cihazların tamiri
  • Araştırma ve geliştirme projelerinde sistem tasarımı faaliyetlerine danışmanlık

Reaksiyon sistemleri

600 bar ve 1.000°C’ye kadar yüksek basınçta ve sıcaklıkta reaktörler üretilebilmektedir. Bu reaktörler isteğe göre farklı amaçlar için tasarlanabilmektedir. Çoklu kesikli veya tubular reaktör sistemleri başlıca uygulama alanlarımızdır. Reaktörlerde talebe göre pH iletkenlik, basınç ölçmleri, basınçlı karıştırma, ceket ısıtma gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Diğer Uygulama Alanları

Baca gazı simülasyon ve analiz sistemleri / Reçine ve hücre tasarım sistemleri / Foto katalizör sistemleri / Süperkritik kurutma sistemleri / Hidrotermal reaktör / Yüksek basınç yüksek sıcaklık reaktörleri / Piroliz (karbonizasyon) reaktörü / Kalorimetre cihazı / 1.600°C derece fırın ve indüksiyon sistemleri uygulamaları / Yakıt hücreleri / Laboratuvar ölçekli eşanjör / Gaz jeneratör

Gaz basınçlandırma / Enjeksiyon pompası / Basınçlı manyetik karıştırıcı / Yüksek basınç numune tüpü / Glow box